Sepet
AYNI GÜN KARGO & HIZLI TESLİMAT 150 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA! SEÇİLİ ÜRÜNLERDE ÖZEL İNDİRİMLER!
ANLAŞMALI KARGO İLE HIZLI GÖNDERİM MAĞAZAMIZDAN SATIN ALMA İMKANI TOPTAN TEKLİF UYGUN FİYAT FIRSATI!
KAPIDA ÖDEME & KREDİ KARTI SEÇENEĞİ 150 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA! ÜCRETSİZ KARGO FIRSATI YAKALA!

Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Cup Tukkan mağazamızda sunulan tüm hizmetler ve servisler firmamız tarafından işletilmektedir. Servislerin daha kaliteli bir şekilde sağlanabilmesi için ve çeşitli amaçlar için firmamız bazı kişisel verilerinizi toplayabilir. Toplanılan kişisel verilerin toplanma şekli, kullanım alanları ve verilerin korunma biçimi aşağıda belirtilmiştir.

Mağazamızda çeşitli anketler, formlar ve üyelik sözleşmeleri doldurulması talep edilebilmektedir. Bu doldurma taleplerinde sizlerden bazı kişisel veriler istenilmektedir. Üyelerin kendilerinden talep edilen kişisel veriler arasında;

·         İsim ve Soy İsim

·         Firma Bilgileri

·         Telefon Bilgileri

·         Adres Bilgileri

·         E-posta Adresi gibi veriler bulunmaktadır.

Alınan bu bilgiler Cup Tukkan gizlilik ve güvenlik politikası uyarınca kullanılabilir. Firmamız bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, promosyon teklifleri, yeni ürünler hakkında bilgiler ve haftalık bültenler gönderebilir. Üyelerimiz ve müşterilerimiz bu bildirimleri alıp almama konusunda özgürdürler. Üye olma aşamasında kendilerine sunulan tercihler ile bildirim almak istediklerini ya da bildirim almak istemediklerini belirtebilirler. Üye olduktan sonra da üye girişi yaparak hesap bilgilerinde değişiklik yapabilirler. Dileyen üyelerimiz bildirim alma tercihini değiştirebilir ya da kendisine iletilen bilgilendirme linki üzerinden geri bildirim sağlayabilir.

Üye onayı süreci mağazamız üzerinden ya da e-posta üzerinden yürütülmektedir. Bu süreçte üyelerimiz tarafından elektronik ortam ile firmamıza iletilen kişisel bilgiler “Kullanıcı Sözleşmesi” kapsamında korunmaktadır. Üyelerimiz ile yaptığımız “Kullanıcı Sözleşmesi” anlaşması uyarınca firmamıza iletilen kişisel bilgiler, üçüncü şahıs kişilerle belirlenen amaç ve kapsamlar dışında paylaşılmayacaktır.

Bazı dönemlerde sistemsel problem ortaya çıkabilir. Bu sistemsel sorunlar nedeniyle üyelerimiz kişisel olarak mağduriyet yaşayabilir ve mağazamıza ulaşım sağlayamayabilir. Bu gibi problem ve uyuşmazlıklarda hızlı çözümler sunabilmek adına firmamız müşterilerimizin IP adreslerini kaydetmekte ve gerek duyulduğunda kullanmaktadır. Kaydedilen bu IP adresleri müşterilerin demografik grafiklerini çıkarmak, kullanıcıların kapsamlı bir şekilde tanımlanmasını sağlamak amacı ile de kullanılabilir.

Firma olarak birçok iş birliğimiz bulunmaktadır. Bu iş birliklerimizde bazı verilerin paylaşımları yapılabilir. Üyelik Sözleşmesi’nde belirtilen amaç ve kapsamlar dışında da firmamız, üyelerin kişisel bilgilerini kendisi için ya da iş birliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama amacıyla kullanılmasını sağlayabilir. Doldurulan formlarla firmamıza ilettiğiniz bilgiler, müşterilerimizle direkt olarak iletişim ve temas kurulması gereken durumlarda da kullanılabilir.

Firmamız tarafından üyelik sırasında talep edilen bilgiler, kullanıcı tarafından iletilen veriler ya da mağazamızdan gerçekleştirilen işlemler hakkında bilgiler, Firmamız ve iş birliği içinde olduğu kişilerle “Üyelik Sözleşmesi” amaç ve kapsamları dışında da müşterinin kendisi ifşa edilmeden kullanılabilir. Bu kullanım amaçları çeşitli istatistik grafiklerinin oluşturulması, genel değerlendirmelerin yapılması, veri tabanı oluşturması ve pazar araştırması yapılması şeklinde olabilir.

Cup Tukkan firmamız kesinlikle gizlilik ve kişisel bilgilerin saklanması konusunda özverili şekilde çalışmaktadır. Müşterilerin bilgilerini özel ve gizli tutmayı, bu verileri bir sır gibi saklamayı kendisine görev addetmiştir. Firmamız, gerekli gizliliğin sağlanması, verilerin korunması, kişisel verilerin üçüncü şahısların erişimine kapatılması, kamu ve özel kişilerin bu bilgilere ulaşmaması yönünde tüm gerekli adımların atılması ve tedbirlerin alınması görevini yüklendiğinin farkındadır. Bu nedenle firma olarak tüm bu tedbirlerin alınması konusunda gerekli özenin gösterildiği taahhüt edilmektedir.

Kredi Kartı Güvenliği

Kredi kartı bilgileri, firmamız tarafından büyük bir öncelik konusu olarak görülür ve güvenliği en üst düzeyde sağlanır. Mağazalarımızdan alışveriş yapan müşterilerimizin kredi kartı bilgileri güvenlik ihlali olmaması açısından kesinlikle hiçbir veri tabanı üzerinde kayıt altına alınmamakta ve sistemimizde depolanmamaktadır.

İnternet sitesi üzerinden yapılan alışverişlerde güvenliği olduğunuzu anlamanız açısında dikkat etmeniz gereken iki önemli nokta vardır. Bu noktalardan birincisi web tarayıcınızın en alt satırında görebileceğiniz bir anahtar ya da kilit simgesidir. Kilit veya anahtar simgesinin bulunması o site üzerinde bilgilerinizin güvende olduğunu göstermektedir. Sitede kullandığınız her bilgi şifrelenerek koruma altına alınmaktadır. Verdiğiniz bilgiler sadece satış işlemlerinin gerçekleştiği süreçte, onay verdiğiniz talimatlara uygun olarak kullanılır. 

Sitemiz üzerinden yaptığınız alışveriş sırasında kart bilgileriniz web sitemizden bağımsız olarak çalışan 128 Bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü üzerinde şifrelenmekte ve ilgi bankaya sorgu amacıyla iletilmektedir. Bankadan kartın kullanılabilir olduğuna dair onay geldikten sonra site üzerinden alışverişe devam etmesine izin verilir. Kredi kartı bilgileriniz kesinlikle hiçbir şekilde firmamız tarafından veri tabanına kayıt edilmemektedir. Bu sayede üçüncü şahıs kişilerin protokolü aşarak bilgilere ulaşması ve verileri ele geçirmesi engellenmektedir.

Kredi Kartı Dolandırıcılığı’na karşı firmamız her zaman temkinli davranmakta ve dolandırıcılığın önüne geçmek için alınan tüm tedbirleri desteklemektedir. Bu nedenle online olarak yapılan alışverişlerde kullanılan ödeme bilgileri, fatura bilgileri ve adres bilgileri güvenilirlik açısından sorgulanmakta ve firmamız tarafından denetlenmektedir. Bu denetleme nedeniyle sitemiz üzerinden ilk kez alışveriş yapacak müşterilerimizin verdiği siparişlerin tedariki ve tesliminin hızlı ve doğru şekilde yapılabilmesi için adres ve telefon bilgilerini, finansal ve banka bilgilerini doğrulaması istenmektedir. Bilgilerin doğruluğu için gerekirse müşteri ile bizzat temasa geçilmekte ya da banka üzerinden irtibat sağlanmaktadır.

Site üzerinde alışveriş yapmadan önce oluşturulan üyelik için verilen bilgilere sadece üyenin kendisi tarafından erişim sağlanabilmekte ve üyenin kendisi tarafından değiştirilebilmektedir. Bu nedenle hesaplarınızın güvenliği için giriş bilgilerinizi güvenli şekilde muhafaza ettiğinizden emin olmalısınız. Bu durumdan emin olduğunuz takdirde üçüncü şahıs kişilerin bilgilerinize ulaşması mümkün olmayacaktır. Verilerin güvenliğini bu kapsamda sağlayabilmek için 128 Bit SSL protokolü içerisinde hareket edilmektedir. Uluslararası bir güvenlik şifreleme standardı oluşturan bu protokolün kırılması ve aşılması mümkün değildir.

Alışveriş sitelerinin ulaşılabilir olması, irtibat bilgilerinin ve adres bilgilerinin görünebilir olması müşteriler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Herhangi bir sorunda müşteri temsilcisine ulaşabilmek, bilgi hattına danışabilmek, açık adres ve telefon bilgilerine kolayca erişim sağlayabilmek internet sitesinden alışveriş yapacak olan kişilerin talep ettiği en önemli özelliklerdir. Bu özellikleri sağlayan alışveriş siteleri günümüzde hem güvenilirliği hem de sorun çözme konusunda başarılı olması açısından daha çok tercih edilmektedir.

Dip Not: İnternet üzerinden alışveriş hizmeti veren firmaların açık adresinin ve iletişim bilgilerinin bulunduğundan emin olmanızı tavsiye ediyoruz. Alışveriş öncesinde firmanın telefonunu arayarak firmanın güvenilirliliğini teyit etmenizi öneriyoruz. Ayrıca iletişim bilgilerini ve adreslerini bir kenara not etmenizi tavsiye ediyoruz. Firmamız bu konuda sizlere tam bir güven aşılamaktadır. Firmamıza ait tüm iletişim bilgilerine ve adres bilgilerine ilgili alanlardan ulaşabilirsiniz.

Mail Order Kredi Kart Bilgileri Güvenliği

Kredi kartı mail order yönteminde kimlik bilgileri ve kişisel bilgiler firmamıza gönderilmektedir. Bize göndermiş olduğunuz bu bilgiler gizlilik prensibi uyarınca saklanmaktadır. Banka ile firmamız arasında oluşabilecek kredi kartından para çekme sorunlarında, konuya itiraz edebilmek maksadı ile 60 gün süreyle bilgileriniz saklanacaktır. 60 günlük sürenin ardından ise imha edilmektedir.

Sitemizden sipariş ettiğiniz ürünlerin ücretini ödediğinizi gösteren, sizin tarafınızdan sağlanacak onaylı mail order formu bedeli dışında bir ücretin kredi kartınızdan çekildiğini iddia ettiğiniz durumlarda tabi ki bankanıza işlemi durdurması için talimat verebilirsiniz. Bu işlem ile ödemenin gerçekleşmemesini talep etmeniz için hiçbir risk bulunmamaktadır.

Üçüncü Taraf WEB Siteleri ve Uygulamalar

Mağazamız, internet sitelerinin rekabeti açısından farklı web sitelere link çıkışı sağlayabilir. Bu link çıkışı ile erişim sağlanan web sitelerinin güvenlik ve gizlilik uygulamaları farklılık gösterebilir. O sitelerin gizlilik ve güvenlik uygulamalarına karşı firmamız herhangin bir sorumluluk sahibi değildir. Erişim sağlanılan sitede yaşanabilecek problemlerde direkt olarak o site sahipleri ve ziyaret eden kişi sorumludur.

Firmamıza ait reklamlar, reklam iş birliği yaptığımız firmalar tarafından web sitelerinde yayınlanmakta ve kullanıcılara dağıtılmaktadır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece mağazamızın kullanımına ilişkindir. Üçüncü şahıs web siteleri bu kapsam dışında tutulmaktadır.

İstisnai Haller

Firmamız bazı istisnai durumlarda müşteri ve üye bilgilerini iş bu “ Gizlilik Politikası” hükümleri dışında üçüncü şahıs kişilerle paylaşabilir. Aşağıda bahsedeceğimiz bu istisnai haller sınırlı sayıda bulunmaktadır. Bahsi geçen istisnai durumlar şu şekildedir;

·         Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuki kuralların getirmiş olduğu zorunlu hallere uymak,

·         Mağazamız tarafından müşterilerimize aktardığımız “Üyelik Sözleşmesi” ve diğer sözleşme gerekliliklerinin yerine getirilmesi ve uygulamaların hayata geçirilmesini sağlamak,

·         Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne uygun yürütülen bir soruşturma kapsamında, soruşturmanın seyri açısından kullanıcılar hakkında bilgi talep edilmesi,

·         Mağazamızın müşterilerinin haklarını ve güvenliklerini korumak amacıyla yürütülen durumlarda kişisel bilgiler üçüncü şahıs kişilerle paylaşılabilir.

E-Posta Güvenliği

Müşterilerimizin güvenliği firma olarak bizlerin en önemli konusudur. Bu nedenle her adımda tedbiri elden bırakmamanız gerektiğini tavsiye ediyoruz. Mağazamızın müşteri hizmetlerine dahi bir ürün hakkında mail gönderirken asla kredi kartı bilgilerinizi, kredi kartı numaranızı ve şifrenizi paylaşmayınız. E-mailler, e-postada kayıtlı olan üçüncü şahıs kişiler tarafından görüntülenebilir. Firma olarak e-posta üzerinden göndermiş olduğunuz bilgilerin güvenliğini hiçbir şekilde garanti edemeyiz ve teminat altına alamayız.

Tarayıcı Çerezleri

Çerez Cookie, teknik bir iletişim dosyasıdır. Firmamız bu iletişim dosyasını kullanarak mağazamızı ziyaret eden kullanıcıların ve kullanıcıların web sitesi kullanımı hakkındaki bilgilerini elde edebilir. Kullanılan Çerez Cookie dosyası kullanıcının web tarayıcısının ana belleğinde saklanması için bir metin dosyası gönderme işlemidir. Kullanıcının web tarayıcısına gönderilen bu belge site hakkında durum ve tercihleri saklamaktadır. Bu sayede sitenin kullanımı daha kolay hale gelmektedir.

Tarayıcı çerezleri kullanıcılara şu bilgileri sağlamak amacıyla yardımcı olmaktadır;

·         Site kaç kişi tarafından ziyaret edilmiş?

·         Siteyi ziyaret eden bir kişi hangi amaçla ziyaret gerçekleştirmiş?

·         Site bir kişi tarafından kaç kez ziyaret edilmiş?

·         Siteyi ziyaret eden kişi sitede ne kadar vakit geçirmiş?

Bu sorulara cevap bulunmasını sağlayan teknik iletişim dosyası istatistiksel veriler sunmakta ve kullanıcıların site kullanımına özel olarak kişisel dinamik reklamlar ve içerikler üretilmesini sağlamaktadır. Kullanıcı alışkanlıklarını tespit eden bu teknik iletişim dosyası ana bellekte veya e-postada yer alan kişisel verileriniz depolamak maksadı ile oluşturulmamıştır. Tüm tarayıcılar ilk olarak bu teknik iletişim dosyasını kabul edecek şekilde tasarlanmıştır. Fakat kullanıcılar dilerlerse bu dosyanın gönderilmesini iptal edebilir ya da onaylanmadan önce kullanıcının bilgisine sunulmasını talep edebilir. Ayarlar, her kullanıcının kendi tarayıcısı üzerinden yapılabilmektedir.

Firmamız iş bu “Gizlilik Politikası” hükümlerini dilediği zaman sitede yayımlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek maksadıyla değiştirebilir. Gizlilik Politikası değiştiği takdirde, değişimin gerçekleştiği ve yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.