Sepet
AYNI GÜN KARGO & HIZLI TESLİMAT 150 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA! SEÇİLİ ÜRÜNLERDE ÖZEL İNDİRİMLER!
ANLAŞMALI KARGO İLE HIZLI GÖNDERİM MAĞAZAMIZDAN SATIN ALMA İMKANI TOPTAN TEKLİF UYGUN FİYAT FIRSATI!
KAPIDA ÖDEME & KREDİ KARTI SEÇENEĞİ 150 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA! ÜCRETSİZ KARGO FIRSATI YAKALA!

Teslimat Bilgileri

Teslimat Bilgileri

TÜKETİCİYE SUNULAN HAKLAR- CAYMA VE İPTAL KOŞULLARI NELERDİR?

GENEL BİLGİLENDİRME:

Alıcı kişilerin sahip olduğu haklar, 6501 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri gereğince, satın aldıkları ürün ya da ürünlerin satış ve teslim aşaması ile alakalı olarak yasalara uygun bir şekilde tarafımızca uygulanmaktadır.

Firmamızdan alınmış olan ürünlerin kargo ücreti alıcıya ait olup, 250 Türk Lirası ve üzerindeki alıverişlerde kargo ücreti firmamız tarafından ödenmektedir.

Her bir ürünün teslimat süresi yasal olarak 14 iş günüdür. Bu 14 iş günü içerisinde satın alınan ürünler, satın alan kişiye bizzat teslim edilir. Eğer 14 iş günü içerisinde teslimat gerçekleşmez ise, alıcı kişi ya da kuruluş sözleşmeyi sona erdirme hakkı kazanır.

Satın almış olduğunuz her ürün, eksiksiz ve sipariş detaylarında belirtilen her bir maddeye uygun bir şekilde firmamız tarafından teslim edilmek durumundadır.

Satın almak istediğiniz ürünün satışı durdurulması gibi bir durum söz konusu olduğunda, firmamızın bu durumu öğrendiği andan itibaren, 3 iş günü içerisinde alıcıya yazılı bir şekilde bildirme zorunluluğu vardır. Akabinde, alıcının satın alırken ödediği bedel, 21 iş günü içerisinde alıcıya ödenmek zorundadır.

 

SATIN ALINAN ÜRÜNÜN BEDELİ ÖDENMEMESİ SÖZ KONUSU OLUR İSE:

Eğer alıcı kişi, satın aldığı ürünün bedelini ödemez ya da ödese bile banka kayıtlarında iptal eder ise, satıcının ürünü teslim etmeme hakkı doğmaktadır.

 

KREDİ KARTI YETKİ DIŞINDA ALIŞVERİŞLERDE KULLANILIR İSE:

Ürün, kredi kartının sahibi dışında birileri tarafından satın alınır ve kredi kartı sahibine teslim edildikten sonra durum tespit edilirse, satılan ürün bedeli banka ve finans kuruluşu tarafından ödenmelidir. Ancak, banka ya da finans kuruluşu tarafından beklenen ödeme Satıcı kişisine ödenmez ise, Alıcı kişisi, söz konusu ürünü 3 iş günü içerisinde, ulaştırma bedeli Satıcı kişiye ait olacak şekilde ürünü iade etmek durumundadır.

 

BEKLENMEYEN SEBEPLERDEN DOLAYI ÜRÜN VAKTİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

Satıcı kişisinin elinde olmayan sebeplerden ötürü, ürün zamanında teslim edilemez ise, durum Alıcı kişisine bildirilir. Alıcı 3 seçeneğe sahiptir:

·         Dilerse siparişi iptal edebilir.

·         Ürünün benzer bir ürün ile değiştirilmesini talep edebilir.

·         Oluşan mücbir sebebin ortadan kalkmasını ve o ana dek teslimatın ertelenmesini beklemeyi talep edebilir.

Alıcı kişi gecikmeye bağlı ürün iptali yaptığında; ödeme nakit olarak yapıldı ise, iptal işleminden itibaren 14 iş günü içerisinde kendisine nakit olarak geri ödeme yapılır. Eğer satın alınan ürün alışverişi kredi kartı ile yapılmış ise, iptal işleminden itibaren 14 iş günü içerisinde ürünün satın alınma bedeli bankaya iade edilir. Sonrasında banka 21 iş günü içerisinde Alıcı’ya ödemeyi yapar.

 

ALICININ ÜRÜNÜ TESLİM ALIRKEN KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ ŞARTLARI NELERDİR?

Alıcı, ürünü teslim almadan önce, dikkatlice kontrol etmelidir. Ezilmiş, kırılmış, ambalajı yırtılmış, hasarlı ve ayıplı kargo şirketinden teslim almamalıdır. Kontrol etmeden teslim alınan ürünün hasarsız ve kusursuz teslim alındığı kabul edilmek zorundadır. Alıcı, teslim alınan ürünü korumak zorundadır. Ürünü teslim aldıktan sonra, cayma hakkını kullanmak isterse, ürün kesinlikle kullanılmamalıdır. Ürün iadesi yapılırken faturası da teslim edilmek zorundadır.

 

CAYMA HAKKI DURUMUNDA NELER GEÇERLİDİR?

Alıcı, satın almış olduğu üründen, teslim tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde, 14 iş günü içerisinde cayma hakkına sahiptir. Bu cayma hakkı sonucunda Alıcı, Satıcı’ ya aşağıda belirtilen iletişim bilgileri vasıtasıyla bildirmek koşulu ile hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeden ve gerekçe göstermek zorunda kalmadan ürünü reddedebilir ve cayma hakkını kullanır.

 

CAYMA HAKKI KULLANILIRKEN KULLANILACAK SATICI İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ŞİRKET ÜNVANI: İNTERAKTİFPLUS MEDYA REKLAM YAZILIM DANIŞMANLIK A.Ş

Adresi: YENİBOSNA MERKEZ MAH. DEĞİRMENBAHÇE CAD. A1-A1AA1B NO: 17 A1A İÇ KAPI NO: 19 BAHÇELİEVLER/ İSTANBUL

VKN: 4781082057 / YENİBOSNA

Email: Muhasebe@interaktifplus.com.tr

 

CAYMA HAKKI SÜRESİ:

Cayma hakkı süresi, ürünün teslim edildiği tarihten itibaren 14 iş günü içerisinde kullanılması gerekir. Aksi durumu Cayma Hakkı ortadan kalkar.

Cayma hakkının kullanılması durumunda ortaya çıkan masraflar Satıcı’ ya aittir.

Cayma hakkını kullanmak isteyen Alıcı’ nın, 14 iş günü içerisinde Satıcı’ ya iadeli taahhütlü posta, eposta ya da faks yolu ile yazılı bir bildirimde bulunması ve ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir.

CAYMA HAKKI KULLANIM MADDELERİ:

·         Alıcı’ ya ait ürün, teslim faturası ürün ile birlikte iade edilmek zorundadır.

·         İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal bir fatura ise, ürünü iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekir. Aksi takdirde, kurum adına düzenlenen fatura, İADE FATURASI olarak kesilmez ise, iade süreci tamamlanmayacaktır.

·         İadesi gerçekleşecek ürünün; kutusunda, ambalajlı ve aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız teslim edilmesi gerekmektedir.

İADE KOŞULLARI NELERDİR?

·         Satıcı, cayma hakkı bildirimini aldıktan itibaren en geç 10 iş günü içerisinde ürünün toplam bedeli ve teslimat sürecinde ortaya çıkan masrafları Alıcı’ ya iade etmek zorundadır. Ayrıca 20 iş günü içerisinde ürünü iade almak da Satıcı’ nın yükümlülüğüdür.

·         Alıcı, cayma hakkını kullandığı iade etmek istediği ürünü, eksiksiz ve hasarsız bir şeklide, anlaşmalı kargo firması ile iletişim bilgilerinde belirtilen“………………………………”adresine iletmek zorundadır.

·         Ürünün teslim alındığı kargo firması anlaşmalı kargo olarak nitelendirilir. Alıcı farklı bir kargo şirketi ile göndermek isterse, telefon ile Satıcı’ ya bildirmekle yükümlüdür. Aksi takdirde, Satıcı iade işlemi kabul etmez.

·         İade edilmek istenen ürünün değerinde Alıcı kusuru sebebi ile bir azalma söz konusu olur ya da iade imkansızlaşır ise, Alıcı kişi zarar verilen kusur oranında Satıcı’ nın zararını karşılamak ile yükümlüdür. Bunun yanı sıra, cayma hakkı süresi içerisinde, Alıcı ürünü usulüne uygun kullanmasına rağmen meydana gelen bozulma ve kusurlardan Alıcı sorumlu değildir.

·         Satıcı tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşerse, cayma hakkının kullanılması nedeniyle, kullanılan indirim iptal edilir.

 

CAYMA HAKKININ GEÇERSİZ OLDUĞU ÜRÜNLER NELERDİR?

·         İç giyimde alt parçalar,

·         Mayo ve bikini altları,

·         Makyaj malzemeleri,

·         Tek kullanımlık ürünler,

·         Çabuk bozulma ihtimali olan ürünler,

·         Son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler,

·         Alıcı’ nın isteği ve kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan ürünler,

·         Teslim edildikten sonra ambalajı açılmış, sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler,

·         Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar,

·         Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler,

·         Tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallar,

·         Ses ve görüntü kayıtları, kitap, dijital içerik, yazılım programları, veri kaydetme ve veri depolama cihazları, bilgisayar sarf malzemeleri gibi ürünlerin ambalajı açıldığı takdirde iadeleri Yönetmelik gereği mümkün değildir.

·         Kozmetik , kişisel bakım ürünleri, mayo, bikini, iç çamaşırı, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD,CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri ambalajları açılmamış, hasar görmemiş ve kullanılmamış olması durumunda iade kabul edilebilir.

 

 

TEMERRÜDE DÜŞME VE HUKUKİ SONUÇLAR NEDİR?

Alıcı ürünü kredi kartı ile yaptıysa ve bu durumda temerrüde düşerek ödemesi gereken tutarı ödemez ise, banka ile kendisi arasındaki kredi kartı sözleşmesi koşulları çerçevesinde, gereken faizi ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Gelişen durum ile ilgili dilerse banka hukuki yollara başvurabilir. Bu yolda doğacak masrafları ve vekalet tutarını Alıcı’dan talep edebilir. Ayrıca, Alıcı’nın temerrüde düşmesi sebebi ile, Alıcı, borcun gecikmesinden dolayı Satıcı’ nın zararını karşılamayı da kabul eder.

 

ÖDEME ŞEKLİ VE TESLİMAT HİZMETİ

·         Kredi kartı ile tek çekim ya da taksitli alışveriş yapabilir,

·         Banka havalesi veya EFT yaparak ………………………….. banka hesaplarımızdan birine ödeme yapabilirsiniz.

·         Her birsiparişte 1 adet hediye paketi verilmektedir.

·         150 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir.